Dornova metoda a Breussova masáž

8. června 2017 v 11:47 |  Masáže a terapie
Dornova metoda je optimální terapií pro problémy s pohybovým aparátem - posuny kloubů, obratlů a podobně, kdy je daný problém možné bezpečně vyřešit. Je to šetrná (žádné "škubání") ale zároveň velmi efektivní metoda.
Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění.
Všechny problémy většinou začínají posunutím - vysunutím kyčelního kloubu, což se projeví rozdílnou délkou spodních končetin. Z toho se pak vyvine vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a konečně se poruší celá stabilita páteře. V těch případech, kdy ortopedie zjistí rozdíl v délce dolních končetin, často řeší tuto situaci zvýšením podpatku, což tento stav udržuje. Jenže toto opatření neřeší příčinu - ta se časem může projevit například jako artróza v namáhanějším kloubu. Celý skelet je na sobě závislý, je jako stavebnice, posune-li se jedna část, ostatní na to reagují.
Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy klienti díky Dornově metodě pociťují často okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterými by mohl být klient poraněn.
Součástí terapie Dornovou metodou je Breussova masáž…
je jemnou, silně energetickou masáží zad. Regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje tělesné i energetické blokády. Je základem řešení mnoha problémů pohybového aparátu a klíčem k odstranění hlubokých psychických problémů.
Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené či opotřebované ploténky, ale pouze zdegenerované, které se masáží obnovují. Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla možnost opět nasát vodou. Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který uvolňuje psychiku. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný nebo pergamenový papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.
Nezanedbatelná je automatická masáž akupresurních bodů, především na meridiánu močových cest. Breussova masáž je doplňkem Dornovy metody. Slouží pro uvolnění svalového napětí. Posunuté obratle mohou být vráceny do původního stavu již při ní. Může být použita jako samostatná, plnohodnotná masáž. Breussovu masáž je možno libovolně opakovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama