Prosinec 2016

Zbytečně solíme...?!

9. prosince 2016 v 10:08 | Relaxmasaz.cz |  Zdravotní články

Odsolte si organismus

"Že se bez soli neobejdeme, o tom není pochyb. Však pohádku Sůl nad zlato, znají i děti."
Kuchyňskou sůl, respektive chlorid sodný (NaCl), který je tvořen ze 40% sodíkem (Na) a 60% chlorem (Cl) nezbytně potřebujeme k životu. Pro správné fungování lidského těla je důležitá rovnováha mnoha iontů, které jsou do organismu dodávány formou nejrůznějších solí.
Sodík společně s hořčíkem a draslíkem jsou nejdůležitější pro správné fungování svalů, pro činnost srdce nebo přenos vzruchů a udržení tělesných tekutin v rovnováze. Ale přemíra sodíku, kterou v dnešní době konzumujeme, nás pomalu "zabíjí" a způsobuje mnohdy spoustu zdravotních obtížích zdánlivě nesouvisejících s přesolením organismu.
Příliš velký příjem sodíku významně zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, který vede k srdečním záchvatům i mrtvici, zapříčiňuje tvorbu ledvinových kamenů, oslabení kostí, či rakovinu žaludku.
"Ve starém Egyptě se sůl používala k mumifikaci pozůstalých, ale my se solí vlastně mumifikujeme sami už za živa."
Lidský organismus se během evoluce adaptoval na potřebu soli menší než 1 gram denně. Pro lidský organismus většiny lidí je ještě neškodná dávka 6 gramů soli denně, ale my bohužel v dnešní době přijímáme v průměru 15 gramů soli denně, což už stojí za zamyšlení nad tím, jak v dnešní době žijeme a jak se chováme se k našemu tělu.
S výjimkou podávání sportovních výkonů, je potřeba příjem soli značně omezit. Je také třeba si uvědomit, že sodík je obsažen už i v základních potravinách jako je mléko, maso, pečivo, cukrovinky a jiné potraviny.
Dost často argumentujeme tím, že přece moc nesolíme. Ale zapomínáme na obsah soli právě v již průmyslově zpracovaných potravinách a ve většině minerálek a limonád. Například minerálka Mattoni obsahuje skoro 11krát vyšší dávku sodíku než je vhodná denní celková dávka soli….
"Lidé kteří hodně solí, vlastně jen ztrácejí chuť a pomalu se zabíjejí."
"Díky neustálému přesolování a používání levných solí, které jsou upracované, jsme už téměř zapomněli skutečnou chuť jídel…"
To, že nemáte žádné obtíže, přestože hodně solíte, neznamená, že v budoucnu z toho nemůžete mít žádné zdravotní problémy. Sůl je sice pro organismus potřeba, ale obzvláště v tomto případě méně znamená více.
Zdroj článku: Časopis RUN, dostupná literatura….
Kateřina, www.relaxmasaz.cz